Asociacija Tarandės bendruomenė
Rugsėjo 23 d., 13:34 ·
2020-09-23 online susitikimas su VMS, LRS ir VšĮ Vilniaus planas dėl #Tarandės g. #rekonstrukcijos projekto #eigos.
Mūsų užduoti klausimai:
1. Įdomu, kodėl dviračių takas nutrūksta tarp Pikutiškių ir Masionių gatvių. Ir link Ukmergės gatvės nuo Gedkanto g išvis nebelieka dviračių tako. Gerai, kad bent jau šaligatvis iki pat Ukmergės g. Reikia tikėtis, kad daugiau į/išvažiavimų nebebus numatyta ir nelegaliai neatsiras, nes ir dabartiniam plane jau pakankamai daug atšakų. Dar vienas pastebėjimas dėl autobusų stotelių – jos numatytos abejose kelio pusėse visoje Tarandės gatvėje, taigi arba maršrutas bus atnaujintas arba naujas autobusas paleistas. Kurti infrastruktūrą tik del grožio ir balanso turbūt nelogiška.
ATS: Dviračių takas nutrūksta, kadangi privatūs sklypai ir reikalingas žemių paėmimo iniciavimas (ar jis pradėtas, neatsakė, nežino tiksliai).
Pagal išduotas VMS sąlygas gali būti kai kurie įvažiavimai panaikinti.
Dėl stotelių iš abiejų pusių – VšĮ Vilniaus planas gavo sąlygas iš VšĮ Susisiekimo paslaugos perspektyviniu požiūriu įrengti stoteles iš abiejų pusių.
2. Dviračių trasos nutrūksta, nes kažkokiu stebuklingu būdu ten atsiranda privatūs sklypai, suformuoti lygiai iki dabartinės Tarandės g. Kai tuo tarpu kituose ruožuose lieka vietos net ir 4 eismo juostų gatvei. Beje, tarp Pikutiškių ir Masionių g. mačiau įkaltą lentelę, kad tas sklypas parduodamas.
ATS: Dviračių takas nutrūksta, kadangi privatūs sklypai ir reikalingas žemių paėmimo iniciavimas (ar jis pradėtas, neatsakė, nežino tiksliai).
3. Autobuso sustojimai dalyje gatvės iš abėjų pusių, nors 52 sustoja tik vienoje pusėje važiuojant centro link.
ATS: Dėl stotelių iš abiejų pusių – VšĮ Vilniaus planas gavo sąlygas iš VšĮ Susisiekimo paslaugos perspektyviniu požiūriu įrengti stoteles iš abiejų pusių.
4. Gatvėje kalnelių pripiešta, bet nematau nei dabar realiai nei projekte pėsčiųjų perėjų (jei visgi yra tai valio).
ATS: numatyta ~27 neiškilios pėsčiųjų perėjos kartu su sankryžomis ir ~6 iškilios.
5. Sveiki, čia gal ir smulkmena arba aš kažko nematau, bet klausimas yra tame kad jei jau planuojama įrengti keleivių palaukimo pavilijonus, tai kodel tam tikrose Tarandės g. atkarpose jie įrengiami, o kitur aš tokio žymėjimo nematau, kad būtų paprojektuota. Tiesiog teikiu pastebėjimą!
ATS: numatyta įrengti 5 paviljonus Tarandės g., kitur dėl vietos stokos (žr. 1 ir 2 ats.)
6. Sveiki, būtų idomu sužinoti kokios numatytos transporto keliamo triukšmo slopinimo priemonės? Ar numatyti nauji želdiniai, medžiai, kurie pakeis išpjautus?
ATS: buvo užsakyta triuškmui įvertinti įmonė, kuri ataskaitoje rekomenduoja įrengti bioužtvaras (tvora su vijokliais) ir kiek pavyks persodinti ir atsodinti medžius. Deja, dalis medžių bus iškirsta dėl gatvės paltinimo.
7. Kaip bus su kanalizacija? Šiuo metu turime Vilniaus vandenis, bet miesto kanalizacijos – ne.
ATS: VšĮ Vilniaus planas rengdamas Tarandės g. rekonstrukcijos planą neprivalo atsižvelgti į UAB „Vilniaus vandenys“ planus. 2018 m. pab. buvo užklausę jų, tačiau papildomų nurodymų negavo dėl kanalizacijos, paprašyta tik išsaugoti, kas šiuo metu yra.
8. Kodel taip ilgai trunka projektas? Kokie sekantys isipareigojimų terminai ir etapai?
ATS: Projekto rengimas užtruko dėl geologijos, topografijos dalių rengimo, korono viruso ir žmogiškųjų resursų stokos.
9. Kaip naujas projektas suderintas su įvažiavimu į Tarandę?
ATS: kadangi įvažiavimas pakliūna į LAKD pavaldumą, šios dalies nederina, reikalingas VMS įsikišimas.
KITI gauti komentarai:
– stringa su ESO tinklų iškėlimu, nuėmimu, pakišimu.
– lietaus nuotekų surinkimas ties Benykštaičių g. planuojamas nuleidimas į Tarandės upelį gilinant jo pralaidą (pagal naujsu Detalius planus upelis turi atgyti).
– kodėl ties Putiniškių g. baigiasi rekonstrukcija? Kadangi iš VMS buvo gauta užduotis projektuoti iki jos.
– įvažiavimas ties Tarandės g. 36 daugiabučių statumas – kelias bus šiek tiek žeminimas, pati dalis įvažiavimo iš gatvės pusės yra teisinga
– PLANUOJAMA IKI š.m. pabaigos BAIGTI RENGTI PROJEKTĄ IR 2021 m. SAUSIO MĖN. TEIKTI EKSPERTIZEI.

DAUGIAU…


 

Parašykite komentarą